Nasıl Geometri Öğrenilir

Geometri belki de matematikten daha zor bir derstir. Ama öğrenilince kalem dahi oynatmadan soruları çözebilirsiz daha sonra çok basitmiş diyeceksiniz. Geometri, çevremizdeki şekillerle ilgili olan matematiğin alanıdır. Geometri, bu şekillerin doğasıyla ve dünyayla ilgili olarak bize söylediklerini anlatır. Bu şekiller, biyolojiden binaların tasarımına ve diğer insan yapımı nesnelerin varlığına kadar her şeyle ilgilidir. Geometriyi öğrenmek, önemli problem çözme becerilerini edinmenize yardımcı olacak ve diğer matematik konularına bağlı olduğu için diğer matematik alanlarında size yardımcı olacaktır.

Geometri Öğrenme İpuçları

– Geometri Kelimeleri Üzerinde Çalışın

Bir ışının ne olduğunu biliyor musunuz? Bir köşenin ne olduğunu biliyor musun? Bunlar, geometride problemleri anlamak ve çözüm bulmak için yararlı olan önemli kavramlardır. Birçok geometri terimi vardır bunları öğrenerek işinizi daha da kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Öğrenmeniz gereken diğer geometri terimleri eş kenar dörtgen, yamuk ve simetriyi gibi birçok terim içerir. Bu terimleri öğrenerek geometriyi kolayca yapabilirsiniz.

– Doğru Araçları Alma

Bir cetvel önemlidir, satırlarınızı genişletmenizi sağlar, bu sayede çizgilerinizi daha kolay ölçebilirsiniz. İnce çizgiler çizmek için iyi bir kurşun kalem önemlidir. En iyi seçenek, 0,05 mm’lik bir kurşun içeren teknik bir çizim kalemidir.

– Şekil ve Açıları Tanımayı Öğrenin.

Dairesel ve dikdörtgen gibi düzlem şekillerinin özelliklerini ve silindirler ve küreler gibi katı şekillerin özelliklerini öğrenin.

– Üçgenleri Açılarına Göre Öğrenmeyi Öğrenin

Örneğin, 90 derece açı olan bir açı doğru açıdır. Bu özellikleri öğrenmeniz gerekir.

– Alanı Anlayın

Bir şeyin boyutta ne kadar yer kapladığının ölçüsüdür. Bir nesnenin büyüklüğünü başka bir nesnenin büyüklüğüyle karşılaştırarak alanı anlayabilirsiniz.

– Çevreyi Anlayın

Terim bir şeklin sınırlarını ifade eder. Geometri çevresinde hesaplama yaparken, bir şeklin sınırının uzunluğunu belirliyorsunuz demektir. tarafların uzunlukları eklenerek yapılır. İki tarafın toplamı şeklin çevresine eşittir.

-Simetriyi Anlayın

Bu, matematiğin temel alanlarından biridir. Simetri, hesaplamalarda ve geometrik tasarımlarda var olabilir. Tasarımlar yaratarak ve özelliklerine bakarak geometrik simetriyi incelemeniz önemlidir.

– Teknolojiyi Kullanın

Telefon, bilgisayar yada tabletlerden internet üzerinden geometri dersleri dinleyerek de geometrinizi geliştirebilirsiniz.

Geometri Nasıl Öğrenilir
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir