MATEMATİK NASIL SEVDİRİLİR

Matematik; rakamların formüller ile buluşması sonucunda mantıksal bağlantı katılarak çözüme ulaşan bilim dalıdır. Bunun kendi içinde cebir, geometri, aritmetik dalları mevcuttur. Okullarda müfredat doğrultusunda öğrencilerin belirli sorular ile başarısını sınırlandıran bir ders olunca epey sıkıcı gelmektedir. Notu verip kurtulmak, sınava girip bitsin bu sorular deyip sıkılmak normal bir tutumdur. Ancak bu işlemin kaynak sorunu matematik değildir. Sizin matematik ile bir sorununuz yok. Sizin matematik ile tanışma yönteminizde sorun var. Bu çizgiler ortadan kaldırılır ve matematik ile ilk tanıştığınızı varsayarsanız matematiğin birlikte nasıl sevilebilecek bir bilim dalı olduğunu görebileceğiz.

MATEMATİĞİN SIKICI YÖNLERİ

Aslında bu başlık matematiği artık sevenler için demode kalıyor. Matematiğin sıkıcı yönü olarak sizin bakış açınızda sıralayacak olursak;

  • Karışık formüller,
  • Zihni karıştıran mantık kuramları,
  • Başlangıcı güzel ancak sonuca varılamayan problemler,
  • Bilinçli olarak dersten soğutmak adına yapılmış gibi, birden fazla formül içeren karmaşık sorular
  • Örnek sorunun kolay, testlerdeki soruların zor olmasıdır.

Bu liste daha da uzatılabilir.

MATEMATİĞİ SEVMEK

Aslında serüvenimiz burada başlıyor. Matematikten korkan, onu sıkıcı bulan birisini sevdirmek aslen oldukça kolaydır. Başarılı olabildiğimiz şeyleri severiz. Bu püf noktada matematiği kavrama metodunuzu çözümleyerek başarılı olmanızı ve bunun getirisi olarak matematik ile barışmanızı sağlıyoruz. Artık sevdiğiniz matematik konularıyla ilgilenmek, sınavını vermek, test çözmek, formül anımsamak eğlenceli bir hal alıyor.

 Bilgi İçin :0541 936 03 65

Matematik Dersi Nasıl Sevdirilir
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir