YKS-TYT-AYT Matematik’te Nasıl Başarılı Olunur?

Sınava günler kala daha çok kaygılanan öğrencilerimiz için değinmek istediğimiz ilk husus; 2018 yılında üniversiteye giriş sınavının adı ve uygulanma şeklinde değişikliğe gidilmiş olsa da esasında içerik aynı kalmıştır. İşte bu nedenden dolayı YKS Matematik sınavı için hazırlık yapan öğrenci ve mezun durumdaki adayların; sınava yaklaştıkları her bir gün kaygıdan uzak kalarak, sadece konulara odaklanmalarını öneriyoruz.

Ancak ne yazık ki bazı özel ya da genel sebeplerden dolayı bazı adaylar verimli bir şekilde matematik dersine çalışamıyorlar. Özellikle de okuldaki eğitimin yetersiz olması, öğrencinin her an yardım alabileceği güvenilir bir öğretmeninin olmaması gibi nedenler zamanın boşa geçmesine sebebiyet veriyor. Peki ne yapmalı?

YKS Matematik Özel Ders Almak

Bazı öğrenciler için internette bulunan kaynaklar ve popüler yayın evlerinin satışa sunduğu konu anlatımlı kitaplar dururken YKS Matematik özel ders almak gereksiz para ve zaman kaybı olarak görülebilmektedir ancak durum “her zaman” böyle değildir.

Özel ders gereklidir çünkü;

● Öğrencinin günlük hayatında verimli matematik ders çalışabilmesini sağlayacak bir ortam yok ise
● Öğrencinin takıldığı ve anlamadığı konularda tekrar tekrar, ayrıntılı ve net bir anlatım talep edeceği bir öğretmeni yok ise
● Öğrencinin matematik dersinde temel bilgisi eksik ya da hiç yok ise
● Öğrencinin matematik dersinde başarılı olmasına rağmen soru çözme becerisi yok ise

Bu gibi durumlar neticesinde özel dersin ne derece gerekli olduğunu anlayabiliyoruz. Bu bağlamda YKS gibi; hayatın geri kalanını önemli ölçüde etkileyecek bir sınavdan söz ediyorsak, bu sınava hazırlanma sürecinde özel ders alınması, öğrencinin seviyesi ne olursa olsun; geleceğine dair alabileceği en mantıklı kararlardan birisidir.

YKS Matematik Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

Lise döneminde eğitim görmekte olan öğrenci arkadaşlarımızın pek çoğu ailelerinin ekonomik desteği ile eğitim hayatlarını devam ettirmektedir. Bu nedenden dolayı YKS Matematik özel ders fiyatları konusunda öğrencilerimize adaletli bir yaklaşımda bulunmayı temel amaç edinmiş durumdayız. Bu süreçte sizlere uçuk fiyat teklifleri sunmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bilmeniz gereken önemli bir ayrıntı da fiyatları etkileyen bir çok unsur olduğudur. Mesela özel dersin ne kadar süreli alınacağı, öğrencimizin matematik seviyesi ve ekstra olarak neler talep edeceği gibi kriterler fiyatı belirlemekte etkili olmaktadır. Bu bağlamda kesin bir fiyat ise ancak iletişime geçmeniz ile belirlenebilmektedir.

YKS-TYT-AYT de Matematik Başarısı
Etiketlendi:                     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir